תה ירוק וסרטן – כיצד מסייע הצמח במניעת המחלה?

ככל שהשנים חולפות, מדע הרפואה נוטה דווקא לחזור אל שורשיה של רפואה המסורתית ומכיר כיום בכוחם של צמחי מרפא רבים לסייע במאבק במחלות. צמחים רבים נקשרו למניעת סרטן במחקר הרפואי וללא ספק אחד מהבולטים שבהם הוא התה הירוק. הצמח העשיר בתרכובות ביו-אקטיביות, יכול להעניק ערך אדיר בכל מאמץ למניעת סרטן. כאן נסביר את הקשר ההדוק שבין תה ירוק וסרטן.

תכונות נוגדות חמצון

תה ירוק מופק מעלי הצמח קמליה סינית (Camellia sinensis) שלא כמו התה השחור שעובר תסיסה, עיבוד התה הירוק מינימלי, מה שמאפשר לשמר חלק ניכר מהתרכובות הצמחיות החיוניות שבו. התה הירוק עשיר בפוליפנולים, נוגדי חמצון חזקים, כאשר הבולט שבהם הוא האפיגאלוקטצ'ין גלאט (EGCG).

תכולת נוגדי החמצון הגבוהה בתה הירוק ותכונות ה-EGCG, מסייעות לנטרל רדיקלים חופשיים, מולקולות בלתי יציבות שעלולות לפגוע בתאים ולקדם התפתחות תאים סרטניים ברקמות שונות. תהליך זה, בו מתרבות המולקלות הבלתי יציבות עקב תהליכי חמצון והופכות לרדיקלים חופשיים, מכונה גם "עקה חמצונית". התה הירוק כמו הכורכומין מסייע משמעותית במניעת העקה החמצונית, מה שמעניק הגנה חשובה מפני סרטן.

התה הירוק מעצים את המערכת החיסונית

יחסי גומלין נוספים בין תה ירוק וסרטן באים לידי ביטוי ביכולתו של התה הירוק לחזק את המערכת החיסונית. כאשר מערכת זו פועלת באופן מיטבי, הגוף מזהה ביתר קלות תאים סרטניים ועשוי להיאבק בהם בכוחות עצמו. כמו כן, הדבר משפר את יכולת הגוף להיאבק בתהליכים דלקתיים. כיום יותר מאי פעם מזוהה קשר מובהק בין דלקות והתפתחות סרטן, כך שהיתרון החיסוני הוא בעל ערך כפול.

הקשר בין צריכת תה ירוק וסרטן חוצה תרבויות

מחקרים רבים חקרו את התכונות מונעות הסרטן של התה הירוק. למעשה, מחקרים רבים מזהים כי קהילות ברחבי העולם בהן צריכת תה ירוק היא נפוצה וגבוהה, מפגינים שיעורים נמוכים באופן ניכר של סוגי סרטן מסוימים וביניהם סרטן השד, הערמונית, המעי הגס וסרטן הריאות. עם זאת, מחקרים קליניים רבים זיהוי קשר הדוק בהרבה בין תה ירוק ומניעת סרטן. התה הפחית משמעותית את מספר מקרי הסרטן החדשים בקרב נשים בעלות סיכון גבוה לסרטן השד ואף הפחית התקדמות סרטן קיים בקרב חולים עם נגעים טרום סרטניים בוושט.

כיצד נפיק את המקסימום מהתה הירוק?

שתיית 3-5 כוסות תה ירוק ליום היא הכמות המומלצת כדי להשיג את ההשפעות הרצויות. חשוב לבחור תה ירוק איכותי, נטול מתכות רעילות, וכן ולהימנע מעודף ממתיקים או תוספים שעלולים לפגום ביתרונותיו הבריאותיים. כמו כן, קיימים תוספים ותמציות שיאפשרו ליהנות מהתרכובות הפעילות באופן מרוכז וממוקד.  כמו בכל גישה טיפולית, ההתאמה האישית היא המפתח להצלחה ולהיענות גבוהה לטיפול .

הילה לב מלווה רבים בנתיב למניעת סרטן וההתמודדות עמו. עם טווח רחב של פתרונות צמחיים, שילוב גוף נפש וטכניקות מגוונות,ניתן לשלב את הטיפול על מנת להשיב  את האיזון והרווחה החיוניים להחלמה מלאה . למענה על כל שאלה ותיאום פגישה, ניתן להשאיר פרטים כאן .

פנקייק מעולה ללא גלוטן

"משקה אלות" – משקה מזין לנשים

תה ירוק וסרטן – כיצד מסייע הצמח במניעת המחלה?

ניוזלטר

הירשם לניוזלטר שלי לפוסטים חדשים בבלוג. הישאר מעודכן מתיבת הדואר הנכנס שלך!

פוסטים אחרונים

פנקייק ללא גלוטן

פנקייק מעולה ללא גלוטן

משקה אלות

"משקה אלות" – משקה מזין לנשים

קנקן תה ירוק

תה ירוק וסרטן – כיצד מסייע הצמח במניעת המחלה?

אודות היוצרת

נטורופתית ,תזונאית (N.A) הרבליסטית קלינית (CI.H)

למעלה מעשור שאני עוזרת לאנשים לקדם את בריאותם ולעשות שינויים מעצימים בחייהם.

דילוג לתוכן