כך כורכומין יסייע לך להילחם בסרטן

במסע אל עבר בריאות ורווחה, סרטן הוא ללא ספק אחד מהיריבים האימתניים שנפגוש. זוהי אחת מהמחלות הנפוצות ביותר והיא משפיעה על מיליוני בני אדם ברחבי העולם. ככל שמדע הרפואה מתקדם, כך גם גוברת ההבנה כי טיפולים טבעיים מסורתיים רבים יכולים לספק מענה משלים חשוב מאין כמותו. ישנן תרכובות צמחיות רבות שהמדע מכיר כיום ביכולתן להיאבק בהתפתחות תאים סרטניים ואחת מהבולטות שבהן היא הכורכומין – התרכובת הפעילה המצויה בשורש הכורכום. כאן, נלמד על סגולותיה העוצמתיות של התרכובת החשובה הזו.

הילה לב מחזיקה שורשי כורכומין
הילה לב מחזיקה שורשי כורכומין

כוחו של הכורכומין

ישנן כמה תכונות בכורכום התורמות למאבק במחלת הסרטן. אלו כמה מהסגולות העיקריות שהופכות אותו לבן ברית כה חשוב בתהליך זה.

תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון רבות עוצמה

כורכומין הוא פוליפנול טבעי בעל תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון חזקות. פעולת רדיקלים חופשיים ועקה חמצונית היא מהגורמים המשמעותיים ביותר להתפתחות והתפשטות תאים סרטניים. לכן, היכולת למתן תהליכים דלקתיים וחמצון תאי, יכולה לסייע משמעותית במאבק במחלת הסרטן וליצור סביבה שאינה מאפשרת לתאי הסרטניים לשגשג. 

מעכב צמיחת גידולים

ההשפעות האנטי-סרטניות של הכורכומין מיוחסות למספר מנגנונים. 

  • ראשית, תרכובות בכורכום משבשות מעברי אותות בתאים השולטים בצמיחת תאים וחלוקתם. הפרעה זו מונעת את התרבות התאים הסרטניים ועלולה להוביל למותם.
  • שנית, נמצא כי כורכומין מעורר אפופטוזיס (מוות עצמי) בתאי סרטן. כלומר, מעודד את מות ופירוק התאים הסרטניים וסילוקם מהגוף.
  • כמו כן, כורכומין מעכב התפתחות כלי דם חדשים אל תאים סרטניים המספקים לגידולים חומרים מזינים וחמצן. ללא כלי דם אלה, גידולים אינם יכולים לגדול ולהתפשט באותה קלות.
  • לבסוף, הוכח כי כורכומין משפר את היעילות של תרופות כימותרפיות מסוימות וממתן את תופעות הלוואי שלהן. הדבר הופך אותו למענה משלים רב עוצמה לטיפולי סרטן קונבנציונליים.

יתרונות הכורכום בוססו במחקרים רבים

מחקרים רבים (למשל זה) סקרו את הפוטנציאל האנטי-סרטני של הכורכומין. ממצאים רבים מצביעים על יעילותו נגד סוגים מגוונים של סרטן, לרבות סרטן השד, הערמונית, הריאות, המעי הגס והלבלב. כמו כן, נערכו ניסויים קליניים רבים להערכת היעילות ובטיחות השימוש בתרכובת ומפגינים תוצאות מבטיחות.

כיצד מומלץ לעשות שימוש בכורכומין?

כמובן שניתן לשלב כורכום בכל הארוחות על מנת להפיק תועלת מהתרכובת. עם זאת, הזמינות הביולוגית שלה, כלומר, יכולתה להיספג באופן מיטבי, מוגבלת יחסית. לכן, מומלץ לצרוך כורכום יחד עם פלפל שחור המשפר את הספיגה והדרך הטובה ביותר תהיה לצרוך תוסף כורכומין מרוכז בתוספת פיפרין (המופק מפלפל שחור).

כנטורופתית המתמחה בליווי חולי סרטן במסעם להחלמה הוליסטית, אני מעמידה לרשותך מענה מקיף באמצעות צמחי מרפא, טיפולים רב תחומיים ומיקוד ביסוד הנפשי של המחלה. יחד, נסלול את הדרך אל הריפוי ונבנה תוכנית מעצימה שתאפשר לך לקבל את הסיכויים הטובים ביותר להתאוששות לצד הטיפול המסורתי. אני זמינה לך כאן.

פנקייק מעולה ללא גלוטן

"משקה אלות" – משקה מזין לנשים

תה ירוק וסרטן – כיצד מסייע הצמח במניעת המחלה?

ניוזלטר

הירשם לניוזלטר שלי לפוסטים חדשים בבלוג. הישאר מעודכן מתיבת הדואר הנכנס שלך!

פוסטים אחרונים

פנקייק ללא גלוטן

פנקייק מעולה ללא גלוטן

משקה אלות

"משקה אלות" – משקה מזין לנשים

קנקן תה ירוק

תה ירוק וסרטן – כיצד מסייע הצמח במניעת המחלה?

אודות היוצרת

נטורופתית ,תזונאית (N.A) הרבליסטית קלינית (CI.H)

למעלה מעשור שאני עוזרת לאנשים לקדם את בריאותם ולעשות שינויים מעצימים בחייהם.

דילוג לתוכן